Forsiden
Nyheder
Indmeldelse
Udvalg
Bestyrelse
Fest og arrangement-udvalg
Sporudvalget
Trænere
Turudvalget
Løbsudvalg
Galleri
Info
Privatlivspolitik
Vedtægter
Vision
Junior
Junior trænere
Kalender
Kalender
Klubarrangementer
Kodeks
Træning
Træningstidspunkter
Facebook login
Husk mig
Glemt password
Opret profil
Log ind
Tak til alle deltagere fordi de kom til Holstebro og deltog i 3.afdeling af Vestjysk UngomsMTB Cup. Der blev fejdet af et godt hjerte og alle gav alt hvad de havde i sig.
Tak til alle forældre som hjalp med at afvikle løbet, dels som vejvisere og dels som kagebagere. Tak til juniortrænerteamet fordi de lavede et par gode ruter, som niveaumæssigt passede rigtig godt. Endelig skal der lyde en tak til alle de folk, som lige sprang til og hjalp hvor der lige var behov.
Tak tak tak.
Resultatet af dagens dyst i Vestjysk UngdomsMTB Cup finder du her nedenfor ;
På gensyn i 2018 til endnu en Vestjysk MTB Cup for ungdomsryttere.
Inden da kan de største unger deltage i Ceramicspeed MTB Gadeløb i Holstebro den 18.august og Klosterheden Motionmarathon primo september.
Med venlig hilsen
På vegne af Lemvig CK, Struer CK og MTB Holstebro
Christian Fischlein
Klasse: U11 Drenge
Placering
Nr.
Navn
Klub
Lap 1:
Lap 2:
Lap 3:
Lap 4:
Total:
Status:
1
44
Oskar Hermann
N/A
00:09:25,44
00:09:59,96
00:10:13,78
00:10:17,59
(Total Tid: 00:39:56,78)
IIG
2
41
Gilbert Lund
Struer CK
00:09:17,69
00:09:54,33
00:10:12,23
(Total Tid: 00:29:24,26)
DNF
3
43
Aske Ambolt Folman
N/A
00:09:23,09
00:10:23,50
00:10:41,47
(Total Tid: 00:30:28,07)
IIG
4
53
Anders Lausten
MTB Holstebro
00:09:34,73
00:10:06,35
00:13:20,76
(Total Tid: 00:33:01,85)
IIG
5
55
Emil Abiltrup
Lemvig CK
00:11:27,59
00:12:12,82
00:12:37,28
(Total Tid: 00:36:17,70)
IIG
6
54
Magnus Lindballe
MTB Holstebro
00:11:39,59
00:12:39,93
00:13:08,98
(Total Tid: 00:37:28,51)
IIG
7
42
Lukas Knop Pedersen
N/A
00:12:13,07
00:14:41,86
00:19:06,69
(Total Tid: 00:46:01,64)
IIG
Klasse: U11 Piger
Placering
Nr.
Navn
Klub
Lap 1:
Lap 2:
Lap 3:
Lap 4:
Total:
Status:
1
221
Silje Lillebæk Ottesen
Struer CK
00:09:01,49
00:09:19,71
00:09:15,70
00:09:56,45
(Total Tid: 00:37:33,36)
IIG
2
220
Sara Aaboe Kallestrup
Hald Ege MTB
00:09:08,43
00:09:23,79
00:09:25,99
00:10:13,27
(Total Tid: 00:38:11,49)
IIG
3
222
Frida Sand Kloster
Struer CK
00:17:22,04
(Total Tid: 00:17:22,04)
DNF
Klasse: U13 Drenge
Placering
Nr.
Navn
Klub
Lap 1:
Lap 2:
Lap 3:
Lap 4:
Lap 5:
Lap 6:
Lap 7:
Total:
Status:
1
63
Oliver Lillebæk Ottesen
Struer CK
00:06:39,38
00:06:34,55
00:06:50,92
00:07:05,14
00:06:50,74
00:06:30,80
00:06:39,20
(Total Tid: 00:47:10,75)
IIG
2
62
Hector Damgaard
MTB Holstebro
00:07:17,20
00:07:42,33
00:08:06,25
00:07:56,59
00:07:43,36
00:07:31,52
(Total Tid: 00:46:17,26)
IIG
3
73
Lasse Vesterløkke
MTB Holstebro
00:07:31,43
00:07:47,45
00:07:49,51
00:07:46,56
00:07:47,75
00:07:37,22
(Total Tid: 00:46:19,94)
IIG
4
75
Lucas Jeppesen
MTB Holstebro
00:08:51,80
00:01:21,38
00:07:17,41
00:09:12,41
00:09:38,56
00:10:42,75
(Total Tid: 00:47:04,34)
IIG
5
68
Mads Lykke Christiansen
N/A
00:07:51,28
00:07:57,17
00:07:55,26
00:08:12,64
00:08:38,85
00:09:02,67
(Total Tid: 00:49:37,89)
IIG
6
60
Gustav Lund
Struer CK
00:07:52,65
00:07:57,19
00:07:57,28
00:08:24,76
00:09:08,48
00:09:19,43
(Total Tid: 00:50:39,80)
IIG
7
65
Anders Rungø Hilligsøe
Lemvig CK
00:08:25,26
00:08:11,03
00:08:41,05
00:08:41,01
00:08:53,70
00:08:47,12
(Total Tid: 00:51:39,19)
IIG
8
74
Jeppe Østergaard
MTB Holstebro
00:08:47,17
00:08:19,67
00:08:48,18
00:08:58,88
00:09:24,77
00:09:47,30
(Total Tid: 00:54:05,99)
IIG
9
69
Tobias Zeltner Pedersen
N/A
00:08:49,26
00:09:10,73
00:08:54,99
00:08:57,94
00:09:03,90
00:09:27,33
(Total Tid: 00:54:24,17)
IIG
10
61
Malthe Rye Andersen
N/A
00:08:22,27
00:08:35,88
00:09:04,74
00:09:36,57
00:10:01,10
(Total Tid: 00:45:40,57)
IIG
11
77
Frederik Buur Baltersen
MTB Holstebro
00:10:19,13
00:09:21,70
00:10:14,35
00:10:34,56
00:10:16,10
(Total Tid: 00:50:45,86)
IIG
12
72
Casper Ørgaard
N/A
00:09:21,32
00:09:46,24
00:10:50,63
00:11:06,62
00:10:31,25
(Total Tid: 00:51:36,07)
IIG
13
76
Kevin Hauge
MTB Holstebro
00:09:25,42
00:10:48,81
00:13:00,27
00:14:28,70
(Total Tid: 00:47:43,21)
IIG
Klasse: U13 Piger
Placering
Nr.
Navn
Klub
Lap 1:
Lap 2:
Lap 3:
Lap 4:
Lap 5:
Total:
Status:
1
231
Naja Puggaard
MTB Holstebro
00:09:20,25
00:09:20,86
00:10:23,62
00:11:01,47
00:12:01,60
(Total Tid: 00:52:07,81)
IIG
Klasse: U15 Drenge
Placering
Nr.
Navn
Klub
Lap 1:
Lap 2:
Lap 3:
Lap 4:
Lap 5:
Lap 6:
Lap 7:
Total:
Status:
1
83
Mathias Malle
MTB Holstebro
00:06:07,73
00:06:35,79
00:06:47,66
00:06:48,24
00:06:47,46
00:06:54,07
00:06:30,26
(Total Tid: 00:46:31,25)
IIG
2
81
Cornelius Lund
Struer CK
00:06:30,77
00:06:31,44
00:06:56,43
00:07:01,42
00:07:12,88
00:06:41,04
00:07:22,94
(Total Tid: 00:48:16,94)
IIG
3
82
Simon Kleist
N/A
00:06:58,34
00:07:01,43
00:07:31,18
00:07:49,00
00:07:44,63
00:07:31,84
00:07:33,90
(Total Tid: 00:52:10,35)
IIG
4
89
Jonas Stendys
MTB Holstebro
00:07:16,42
00:07:34,49
00:07:41,87
00:07:47,60
00:07:43,10
00:07:32,21
(Total Tid: 00:45:35,70)
IIG
5
80
Nicklas Hestbech
N/A
00:07:01,60
00:07:17,74
00:07:35,68
00:08:06,47
00:08:00,18
00:07:54,94
(Total Tid: 00:45:56,63)
IIG
6
93
Jakob Hou
MTB Holstebro
00:07:22,31
00:07:46,71
00:07:52,87
00:08:16,96
00:08:15,77
00:08:14,62
(Total Tid: 00:47:49,27)
IIG
7
88
Marcus Puggaard
MTB Holstebro
00:07:36,12
00:07:46,31
00:07:56,80
00:08:04,87
00:07:53,94
00:08:36,92
(Total Tid: 00:47:54,99)
IIG
8
84
Kasper Thornvig Andersen
N/A
00:07:32,21
00:07:33,69
00:07:43,08
00:08:11,19
00:08:52,98
00:09:03,04
(Total Tid: 00:48:56,21)
IIG
9
85
Christian Feldborg
N/A
00:07:39,36
00:08:16,88
00:08:30,46
00:08:43,16
00:09:03,70
00:08:48,08
(Total Tid: 00:51:01,65)
IIG
10
90
Christoffer Christensen
MTB Holstebro
00:07:33,95
(Total Tid: 00:07:33,95)
DNF
Klasse: U15 Piger
Placering
Nr.
Navn
Klub
Lap 1:
Lap 2:
Lap 3:
Lap 4:
Lap 5:
Lap 6:
Total:
Status:
1
240
Ida Rungø Hilligsøe
Lemvig CK
00:07:54,47
00:08:39,73
00:08:49,93
00:08:52,21
00:08:59,51
00:08:46,73
(Total Tid: 00:52:02,60)
IIG
Klasse: U17 Drenge
Placering
Nr.
Navn
Klub
Lap 1:
Lap 2:
Lap 3:
Lap 4:
Lap 5:
Lap 6:
Lap 7:
Lap 8:
Lap 9:
Total:
Status:
1
100
Mads-Emil Andersen
MTB Holstebro
00:06:05,52
00:06:25,90
00:06:58,82
00:06:37,88
00:06:38,94
00:08:18,93
00:05:42,72
00:06:36,76
00:06:48,34
(Total Tid: 01:00:13,83)
IIG
2
103
Frederik Olsen
Lemvig CK
00:06:29,51
00:06:57,18
00:07:52,87
00:07:50,80
00:07:15,69
00:07:55,94
00:07:27,35
00:06:46,78
00:07:34,85
(Total Tid: 01:06:11,00)
IIG
3
102
Stefan Larsen
MTB Holstebro
00:07:22,65
00:07:21,00
00:07:32,38
00:07:31,49
00:08:02,15
00:07:11,88
00:07:32,27
00:09:33,33
(Total Tid: 01:02:07,18)
IIG
4
101
Mikkel Mejlholm Olsen
N/A
00:07:15,85
00:07:25,75
00:07:32,09
00:07:53,39
00:07:45,19
00:07:53,49
00:08:01,99
00:08:34,32
(Total Tid: 01:02:22,10)
IIG
Klasse: U9 Drenge
Placering
Nr.
Navn
Klub
Lap 1:
Lap 2:
Lap 3:
Lap 4:
Lap 5:
Lap 6:
Lap 7:
Lap 8:
Lap 9:
Total:
Status:
1
21
Oscar Kryger Larsen
N/A
00:03:24,33
00:03:46,54
00:03:21,00
00:03:42,22
00:03:06,01
00:03:03,62
00:03:20,56
00:03:09,05
00:03:08,25
(Total Tid: 00:30:01,60)
IIG
2
23
Patrick Ørgaard
Lemvig CK
00:03:22,34
00:04:37,89
00:02:28,95
00:03:42,83
00:03:42,30
00:03:34,91
00:03:33,79
00:03:45,69
00:03:43,69
(Total Tid: 00:32:32,42)
IIG
3
22
August K Nielsen
Lemvig CK
00:05:14,29
00:04:42,33
00:04:30,84
00:04:32,85
00:04:41,04
00:04:26,80
00:04:22,57
(Total Tid: 00:32:30,75)
IIG
4
20
Nikolaj Sand Kloster
Struer CK
00:05:04,94
00:04:47,67
00:05:13,24
00:05:40,88
00:05:19,88
00:05:40,91
(Total Tid: 00:31:47,55)
IIG
Klasse: U9 Piger
Placering
Nr.
Navn
Klub
Lap 1:
Lap 2:
Lap 3:
Lap 4:
Lap 5:
Lap 6:
Lap 7:
Total:
Status:
1
210
Dicte Rye Andersen
N/A
00:05:08,52
00:04:34,10
00:05:31,19
00:04:37,10
00:04:30,77
00:04:36,57
00:04:35,31
(Total Tid: 00:33:33,59)
IIG